“Si e fotografova Merkelin në një supermarket, po priste radhën për djathin”
62,474
Reddit
Në emisionin “Opinion” në Tv Klan kanë qenë të ftuar Jonila Godole, Preç Zogaj, Fatjona Mejdini, Ralf Gjoni dhe Arlinda Dudaj. Në lidhje direkte: Elja Zotka dhe Blerta Dalloshi Berisha për të folur rreth karrierës së Angela Merkel.
Studiuesja dhe pedagogia e njohur Jonila Godole, jeta e së cilës është mes Gjermanisë dhe Shqipërisë, ka treguar një moment kur e ka parë para disa vitesh Angela Merkel në një supermarket duke blerë djathë. Sipas saj, Merkel po priste në radhë si të gjithë të tjerët dhe ajo me thjeshtësinë e saj, bënte pazarin e saj të përjavshëm në atë supermarket.
“Përpara pandemisë është një foto që e kam bërë unë në fakt që shumë media e kanë qarkulluar si të tyren, unë isha duke pritur të më vinte ora e avionit, isha ulur në një supermarket dhe po prisja, shoh një dhe them sa i ngjaka Merkelit kjo dhe i bëj foto. Shoh që të gjithë njerëzit po rrinin në radhë dhe ajo po rrinte tek radha e djathit, po blinte djathë.
E kishte afër shtëpisë dhe aty ishte vendi ku ajo një herë në javë shkonte blinte djathin dhe bukën. Unë thjesht i bëra një foto sepse thashë që ka një ngjashmëri të jashtëzakonshme, ishte me një xhaketë të kuqe. Po kërkoja por nuk pashë asnjë roje, por kur e pashë me vëmendje e kuptova që ishte ajo. Asnjë nuk i tha futu pa radhë, më bëri shumë përshtypje, shitësja nuk lëvizi asnjë gjë kur erdhi ajo aty, unë e filmova dhe e fotografova dhe e kam postuar para disa vitesh në Instagram.
I mori gjërat, vajti në dy-tre pika, bleu gjërat që donte dhe thjesht u largua. U përpoqa të futesha, të ecja pas shkallëve për të parë ku janë ata që e shoqërojnë. Ata aty duhet të ishin, por me siguri ishin veshur civilë”, është shprehur Jonila Godole.

| Emision politik live nga në

Emisioni politik më i ndjekur dhe më i preferuar në ekranet shqiptare. “Opinion” vjen në katër takime çdo javë - e hënë, e martë, e mërkurë dhe takimi tradicional i të enjtes mbrëma.
SUBSCRIBE to “RTV KLAN” on ITmores for more videos!

Për më shumë informacione vizitoni faqen tonë web tvklan.al/
Videot e fundit nga Tv Klan i gjeni në faqen tvklan.al/video/
Follow Tvklan on Facebook: facebook.com/tvklan/
Follow Tvklan on Instagram: instagram.com/rtvklan/
Programet e Tv Klan mund t’i ndiqni edhe në faqen tvklan.al/programe/

Commenti
 • Lukas Laba
  Lukas Laba

  Shkova e pyeta Cfr djathi bleu hahah shqiptarja nuk rri pa i fut hundet ne punet e tjerve

 • Rol Muhaj
  Rol Muhaj

  Tamam dhe Spiropalli keshtu vepron. Hohohoho

 • Agron Sheshi
  Agron Sheshi

  Ska 97 atje gerdec po ju jeni klysht e sal komunistit

 • LXXIV XXIVVI
  LXXIV XXIVVI

  Gjermania nuk u pushtua nga Turqia,se edhe Merkel si Rama do ishte sot.

 • Perona Olti
  Perona Olti

  Perralla me mbret😂😂😂

 • Driton Popova
  Driton Popova

  kjo vajza ka genjyer se keto foto jan ber nga nje reportazh nga nje televizjon gjerman . turp mos genjeni

 • Muharrem Ademi
  Muharrem Ademi

  Qysh kuptohni ju kur Folni tegjith per njeher nuk ndegjoni vete folni te gjith edhe kjo nuk asht hera e par por gjith gjith mon gjdo lloj debati qe behet

 • Taulant Ponari
  Taulant Ponari

  Gud fau ama nicht guten

 • Taulant Ponari
  Taulant Ponari

  Un jetoj ketu me ta por hiqju porrdhe oj frau

 • Taulant Ponari
  Taulant Ponari

  Por po ren shum se ti ske shanc meu afru ose me ba foto jo melkerit por as kujt mos u hap berhesh kot mkot

 • Taulant Ponari
  Taulant Ponari

  Ti je ni gazetRe

 • Fatima Ismaili
  Fatima Ismaili

  Kshtu jan udheheqesit e europes jan krejt thjesht Ashtu jan edhe ne skandinavi Ata jan shembull per popullin Si nji familje nese kryefamiljari ska respekt per familjen harxhon rren familjes ajo familje shkaterrohet

 • Valbona
  Valbona

  Ju të hiqni mendjen... ajo është dikush tjetër që i ngjan edhe pikë.

 • Shpresa Xh
  Shpresa Xh

  Haaa prralla me mret ah ne shqiptaret sa qef i kemi rrenat

 • Sali Rerza
  Sali Rerza

  Nje zonje qe duhet mare shembull jo sizonjet qe behen deputete apo ne poste te tjera te cilat cfare nuk bejne qe te dallohen ne cdo vend qe nga veshjet e gjithcke sikur kane qene lidhur me zinxhir. Ketu shikojne ku te vjedhin dhe burrin e shkrete e kane bere si gogol. Beje punet se te lashe

 • Sali Rerza
  Sali Rerza

  Ajo eshte nje zonje qe ka bere emer nuk eshte nje maskaresh kjo tregon se. Ajo eshte medinjitet. Respekte pa fund per z. Merkel

 • Vlora Deskaj
  Vlora Deskaj

  Hajduta ton i shoqrojn ni brigad hajnash mrapa Hajni &Hajnin e ruan

 • Armand
  Armand

  ky blendi është llapaqen nuk le njeri te flasi

 • MARTE Vladi
  MARTE Vladi

  Po ajo nuk asht hava asht famlljare

 • xxlakodjejxns kdkoskenekdanan
  xxlakodjejxns kdkoskenekdanan

  Keshtu ishin usheheqesat e drejt islam,nuk dalloheshin nga populli drejtesia tek ta ishte me e larta.

 • mimoza llabani gurra
  mimoza llabani gurra

  Ketu bllokuan rrugen dytesore ne Golem per Cunin e nje Ministri duke na lene 20 Minuta ne rradhe qe u be 5 kilometra...ne jemi Mish per Top more..jemi Skllever te Hajduteve

 • Aferdita Bezhani salaj
  Aferdita Bezhani salaj

  Po pse ju si i merrni ju vijne fshataret me trasta ia u sjellin ne shtepi si enver hoxha me spiunat etij qe edhe femijetia merrnin me sherbetor juve jeni sampista gjithe kohen kur ti keni ose ishisni qe ti blejne te tjeret gjejeni vete ku jeni vini vete emrin vetvetes .

 • Margarita Ujka
  Margarita Ujka

  E sa bukur moj dallaverexhije tash po te merr badante

 • Ramadani Emine
  Ramadani Emine

  Ju shikoni Femrat tona me pare te hajnis qe i vjedhin birat e tyre, ato veshin veshjet e holivudit.....

 • Flora Selmani
  Flora Selmani

  Ka lezet..no me makinat droge korupsioni.Luksoze..

 • albania
  albania

  0

 • toto84
  toto84

  Original si ne shqiperi.

 • Ervis Ndoj
  Ervis Ndoj

  Tre jane shoqeruesit e saj, dy djem dhe nji vajze, rrine borgez dhe jane te pergatitur por te thjeshte dhe te sjellshem, i kam njohur kur punoja tek restoranti ku ajo shkon shpesh

  • Melisa
   Melisa

   Edhe sikur te mos kete shoqerues, asaj nuk i bejne asgje asnjeri, Ajo eshte zonje e nderuar nuk eshte e korruptuar .

 • SHQIPERIA ALBANIA
  SHQIPERIA ALBANIA

  Po ju pithropsha na shisni pordh

 • Morsina Hoxha
  Morsina Hoxha

  Edhe ne ishull ajo levizte PA truproje ne afersi dhe banoret e pershendetnin me shume dashamiresi.

 • Morsina Hoxha
  Morsina Hoxha

  Zonja Markel cdo vita shkon ne llixhat e Iskias ne Itali dhe te gjithe ATA qe i Kane sherbyer apo Kane qelluar ne llixha Kane shprehur shume respekt per te.

 • LEMI TABAKU
  LEMI TABAKU

  Sharabajkat e Shqiperise kan dal nga gopi i florinjte. E kan per ofeze te mbajne radhen shur uthulat

 • Ari London
  Ari London

  Cfar i duhet trup roja asaj ajo sja ka mare pronen dikujt te bej pallate ... Nuk ka vrar politikan kundershtar duke i cuar per gjah... Nuk eshte mbreteresh si keta tanet.

 • Adi Veizaj
  Adi Veizaj

  Merkel 1 i botes

 • Anri Bejl
  Anri Bejl

  po bythen a ja love o vemje shqiptare

 • VANGJEL NACI
  VANGJEL NACI

  Po jo si kta te tanet te korruptuaritvjedhin dhe nuk duan te gjykohet

 • Mehmet Berisha
  Mehmet Berisha

  Po , model thjeshtesie, fisnikerie dhe sinqeriteti. Tek ne nuk komunikohet dot me bodigardin. Mendojme se na larteson Bmw - ja..

 • Sulejmani Family
  Sulejmani Family

  Or budallenj populli sa me i varfër te jet kaq i pa kulturë eshte,sa më i pasur te jet aq me i kulturuar eshte.

 • niki name
  niki name

  po ku jetoni ju qe ju vjen qudi ne gjermani nje politikan vetem 100 euro ti keqperdor nuk ka ma vend jo vetem ne politik por as ne nje vend tjeter

 • ela ela
  ela ela

  Car THOT KJO MI AMAN SE NA CUHDITE SKISHTE TRUPROJE UND ISHIN CIVIL PO PSE SI JANE POLIC TE VESHUR?? NORMAL CIVILE PO RIN LARG AJO ASHTU DEL BEHNE VET PAZARIN DHE NJE MINISTRI EKA NDALUAR POLICIA DHE I A VEHN GJOB SME KUJTOHET CAR SHKEL JE BERI KU A KETU ESHTE DEOKRACI DHE MERKELEN KE KAN NXJER GAZET SE KA VESH NJE FUSTTAN 3,4 HERE NE10 VJET PERSHEBULL KETO PABUKSET E DIKURSHME TE SHQIPRISE VJEDH IN ELOPAT PARLAMENTIN ME I PASUR NE BOTE

 • alban kuniqi
  alban kuniqi

  Nuk keni pune tjetër shikoni çfarë bën madame merkel sa popull llafazane jemi edhe blendi sa budalla ska çfarë të jap

 • ajda Belishova
  ajda Belishova

  O zonja po pushtetarët han nuk kan etikën e pushtetarëve han keta jan te gjith arrogant

 • Abc Def
  Abc Def

  Si Angela Merkel ska me grua me e mir ,me zonja ,grua e hekurt ,zemra e shqiptarve , skam fal , si na kan respektuar gjermanet ne shqiptarve , gjermanija eshte zemra e shqiperis , uroj jet te gjat dhe pqe Z, kancelare Angela Merkel respekte nga familja ime dhe e gjith shqiperija 🇦🇱🇩🇪🇦🇱🇩🇪🇦🇱🇩🇪🇦🇱🙏🙏🙏

 • Milazim Hoxha
  Milazim Hoxha

  Po shipteret bahen princesha Artificial e mi princesha kurse gjermanen jan njerz natyral sdallohet kush ash shefi e kush asht puntori apo kryetai ata qe kan titull apo shkoll jan edh ma te thjesht se te tjeret

 • Festim Kertusha
  Festim Kertusha

  Gjermania. Europa. Merkel. e. Madhe. e. dhjeste

 • Kastriot Voci
  Kastriot Voci

  Kjo do te duhej nja 4 vjet ne shiperi e shihit ju si e ban shqiperin jo si keto bastardat ton si vetm me i largu e me shit shqiperin

 • Kastriot Voci
  Kastriot Voci

  Normale se nuk vjedh si keto bastardat ton ajo s ka frik

 • Vlora Vlora
  Vlora Vlora

  Prandaj jan ne ato pozita super fuqi sepse i disponojne te gjitha paket, mendje ndritur ,modest te qyteteruar me vlera njerezore me nivel te larte . dhe ne jeten private ndihen te barabarte gjithashtu dhe perball ligjit . Cfare komedie do te jete te besh nje krahasim me letyrat tane buth grisur dhe fodull .por modestia eshte karakteristike per gjith shoqerin civile ne Gjermani sepse kan nivel qytetar e inteligjent. ekunderta me shqiptaret .b....a ne diell dhe hunda ne qiell . Modestia zbukuron njeriun, dhe sa me nivel te ulet ,aq me e madhe deshira dhe domostrimi per te mira materiale!!!!

 • Doni Brasko
  Doni Brasko

  Pjerdh pjerdh se lirohesh ajo foto esht e vjeter, spaska pas merkel truproja krejt Supermarkt ka qen i rrethum nga civilet

 • Faik Roci
  Faik Roci

  EDUKATA DHE ARSIMIMI GJERMAN EDUKOEN DHE ARSIMOEN TË PUNOJN ME NDERSHMËRI TË ZHVILOEN ME PUN .KURSE EDUKATA E POLITIKANËVE SHQIPTAR EDUKOEN SE SI TË VJEDHIN SITË KORUPTOEN DHE SITË KRIMILATIZOEN .KJO QËNKA NJI FOTOGRAFI QË TË VIET NË PARLAMENTIN SHQIPTAR DHE SAHER KUR TA SHOFIN TË KUJTOJN VETEN SE DUET TË PUNOJN EJO TË MASHTROJN DHE KORUPTOJN DHE MASAKROJN POPULLIN E VET .DREJTËSIA ËSHT ARDHMËRIA E VENDIT DHE POPULLIT QË JETON NË ATË VENND.GËNJESHTRA .MASHTRIMI KORUPTIMI ËSHT VRASJE E XHDO POPULLI .PABESIA ËSHT POASHU VRASJE E NJË POPULLI NË ZHVILLIM .LIGJI DUET TË JET I BARABART SI PËR UDHJEKËSIT E NJI SHTETI POASHU EDHE PËR POPULLIN E NJI SHTETI.MĒSONI EDUKATËN E ARSIMIMIN E .Z.MERKEL.RESPEKT NGA STRUGA .

 • Rita Kalaja
  Rita Kalaja

  Zonja e lindur dhe rritur ne DDR duhet te jete shembull per politikanet tane qe ndjejne turp nga thjeshtesia.Ne se nuk shkel ligjin, nuk vjedh pronen e dikujt nuk ke pse te ruhesh me bodigarte per levizje te rutines.Kjo grua te imponon RESPEKT.

  • Musa Hasaj
   Musa Hasaj

   Sa per sqarim eshet e lindur ne Hamburg

 • ida sagichnicht
  ida sagichnicht

  Po shikoni ju qelbsir injoranta njerz ajo eshte femer jo jo si morra bythe si prostituta

 • Liza Ajdinaj
  Liza Ajdinaj

  Eeeeeeh sh mir bravo .....ktu dhe mamaqi dhe bes klallaku kan sherbyese

 • Stelio Kuci
  Stelio Kuci

  Esht me se normale, nuk esht shqiptare brek krisur dhe hunda lart

 • GX Kevin
  GX Kevin

  Po ajo mendon per popullin e del e lir Jo vetm ne gjermani kshtu Po te gjith nord Europa se Jan onest Jo ju qe skeni pas buk me hang e sot keni miliarda

 • Artan Gjoni
  Artan Gjoni

  Po mir cka ketu per te habitur nje grua e thjesht eshte nuk eshte si ju qe doni makine per te bere shuren

 • Iljaz Feradi
  Iljaz Feradi

  Po ta dini ju se sa e Madhe është Gjoba për ju që Fotografoni pa Dëshirën e Personit sidomos ta Fotografosh Merkel pa e Pyetur dhe ta përdorësh nëpër Internet Dënim por edhe Burgu të pret.

  • Emir Kllokoci
   Emir Kllokoci

   Po pse si fusin ne burg paparazin, kur dihet se ato fotografojne vazhdimisht pa pyetur? Njejt dhe televizionet, inqizojne vazhdimisht dhe kurr nuk pyesin..

 • Sander Palushi
  Sander Palushi

  Ja fut kot ku del Merkel pa roje ata te tonet e kan te gjithe garden e repuplikes ne dispizicjona

 • Taulant Bora
  Taulant Bora

  gjermanet nuk jane si juve njers pa karakter keta punojne per vendin e tyre kursene e shkaterruam shqiperin nga themelet presidenti i austris ikte ne pune ne kembe pa shoqeruar kurse edvin kolera bashke me saliserbin dhe ilirkokepalarin mbajne mbrapa nga 100 zagar me vete pse se kane bere krime kurse merkel ska frik se ka punuar paster

 • Roki Strellci
  Roki Strellci

  Po me vjen keq por Ska shanc Merkel me dal pa sigurim po me vjen keq ajo aty po gënjen me vjen keq që tham

 • Uranie Dhima
  Uranie Dhima

  Keta Tanet Jane menga 2 truperoje Kan frik se Jan te krethur

 • Farije Dobra
  Farije Dobra

  thjeshtèsia tè rrit vlerat ..e jo si politikanèt tan ( jo tè gjith ) qè vetèm thjeshtèsi nuk kan vishen e sillen si mos mè keq tè pa edukat ....djersa e vota rroga qè morin nga populli koncer ju bèftè ...

 • Juliana Mukades
  Juliana Mukades

  😭Cfar femre Cfar udheheqse o zot 👏🏻

 • Notis Dsk
  Notis Dsk

  Kurse adminstrara shqiptare nuk njeh supermarkt i ka gradist me te gjitha. Ky esht korrupsioni turq te betum se sdo ken vend kund.

 • Bor Bor
  Bor Bor

  Merkeli shoqe Ka imunitet femrat shqiptare sushqehen mire dhe Jan tacaruara normal nje mij Halle ..ua CA the moj shoqe po CA do Thot surrati jot do besh emision po krahasim Hallet eshqiptareve merkelin gjete tbesh krahasim

 • Enver Lami
  Enver Lami

  Dhe foton epaske montazh zonj ti. Se Angela Merkel. Ka qen supermarketi EDEKA. Para disa mujeve ka qen kjo foto.

 • Enver Lami
  Enver Lami

  Ahaa. Kjo zonja epaska fotografuar.ty zonj tpaska mbytur botoksi kurse Angela Merkel akoma pa botoks dhe me bluz tkuqe akoma qe 14vite. Merri shembull nga galderoba Angela Merkel ti moj zonjmbi 20mij euro pagen mujore. Kurse ty zonj paga sdel per ter mujorin. Butoksi galderoba schminken sta rrisin nivelin e intelegjences dhe punes

 • Andi uku
  Andi uku

  Po kari po llap llap merni shembull eshte thjesht njeri e zotit edhe ajo eshe respekt edukat te respektosh rradhen po kari po

 • Landi Kasa
  Landi Kasa

  Jo si politikan et shqip byth qqqqqq rrrrrrr

 • Loranch07 Edi
  Loranch07 Edi

  Merkel del se nuk ka vjedhur dhe tradhetuar popullin e vete, eshte e lire nje grua per te patur lakmi. Kurse grate shqiptare çvishen, tranohen, nuk kane as fijen e edukates, ndahen xhdo dite nga burrat per arsyje banale e deri te tradhetite nga mendja e njome qe kane. Merrni mesim oj kuqka, se per te qene njeri duhet te kesh edukate, dhe edukata nuk vjene me prapanice dhe duke ndejtur xhdo dite nga 3 ore para pasqyres, por me sjellje, pune te mira dhe dukje te pranusheshme per syrin.

  • Mirsada Jakupi
   Mirsada Jakupi

   👍👍👍

 • Motori
  Motori

  PO PO SI ENVER HOXH A QE ARNONTE CORAPET HA HA SA NGAZELLEHEN

 • Bushido Zb
  Bushido Zb

  Po po .. pirdh pirdh. .. Merkeli duke bler vetem .. ... 🤦 ..stafi supermarketit me gjith shitsen brenda jan agjent te sherbimit sekret..

 • fatmir gjini
  fatmir gjini

  Karin koket

 • shqyptari te molla kuqe
  shqyptari te molla kuqe

  Hajde rren hajde kjo sasht zonja merkel ju gsrantoj se nuk asht kjo

  • altin tola
   altin tola

   Pjerdh fort

 • george mcmilan
  george mcmilan

  E kishte me tallon djathin merkeli idjote

 • Gabriel b
  Gabriel b

  Na felliqi dreqi , si si vjen zor , nuk del gruja dhe kryeministre te beje pazar keshtu

 • safet sadriu
  safet sadriu

  Ky emisjon nuk kqyret hiq sepse te gjith folin meniher edhe nuk dihet qka muti po folni .

  • VANGJEL NACI
   VANGJEL NACI

   Lete re qeroz te flasi zonja mbani radhen

 • Edi Rruga
  Edi Rruga

  O gazetare bythe jo vetem frau Merkel po cdo politikan gjerman eshte thjeshte qytetar qe duhet te zbatoj cdo rregulk e ligj si te gjithe qytetaret e tjere.Kurse ju media te shitura idealizoni cdo politikan hajdut dhe kriminel se bythelipersa dhe korruptoheni per nje kothere.

  • Silverstone Action
   Silverstone Action

   Po shoku po, nuk vjedhin politikanet fare andej, jetojne me rrogen ne fund te muajit...Gjermania ka mbledh te gjithe floririn e botes, Ti na i ben gjermanet e ndershem, Por ato dine ti fshehin mire pasurite e tyre dhe populli atje nuk merr vesh ca behet se eshte gjithe dite ne pune e s'merret kafe dhe politike, dhe ska shance media atje te zbuloj aferat korruptive te politikanve...Vetem evazioni fiskal qe ben Mercedes benz ne gjermani llogaritet me miliarda, kto para ndahen me te gjithe politikanet...

 • Albos Albos
  Albos Albos

  Shyqyr si nuk asht nshipri se se kishi lan rehat njerin me bo jeten e vet private, se per fjal e thashetheme jena tpart nbot sna e mer kush

 • Michele Vicardi
  Michele Vicardi

  Nuk esht hajdute si politikanet e shqipris kete duhet ta degjoje Rama basha ilir floriri e te gjith politikanet

  • Fitim Behrami
   Fitim Behrami

   Edhe Thaqi duhet.

 • Mitro Kosova
  Mitro Kosova

  Kta zguxojn me dal pa truproja se jan nbela deri nfyt

 • Mitro Kosova
  Mitro Kosova

  Pse me leviz njeri osht edhe merkeli edhe kta hajnat

 • Mitro Kosova
  Mitro Kosova

  Me kerre d blindume t poshter jan kta

 • Mitro Kosova
  Mitro Kosova

  Merkeli po pret se jo si.kta kreminelat nkosov e shqipri me bodigarda

 • Sllavica Papa
  Sllavica Papa

  JANE SH.TE THJESHTE DHE PRAKTIK PERSONALITETET NE GJERM.PSE JU DUKET KAQ CUDI BLERJA NE DYQAN E A.MERKEL... KEMI PLOT SHEMBUJ TE TILLE NE GJERM.KJO QE TREG.ZONJA ESHTE SH.NORMALE..E JU U HABITET ...PO KESHTU JANE DHE AMERIKANET...E JO SI SHQIP.QE SHESIN POR...NGA INFIORITETI QE KANE NDAJ EUROPES DHE MARRIN KOT DUKE IMITUAR ,POR QE KURRE NUK BEHEN SI EUROPIANET PER NGA THJESHTESIA E TYRE . TANGERLLIKU I POLITIK. SHQIP... DHE I ASAJ PJESE TE SHOQ.SHQIP...QE JANE PASURUAR HARROJNE OSE NUK E DINE QE JETOJNE NE NJE SHTET 25%AGRAR (SI GJELI MES PLEHUT) KU EUROPA E KA 1% OSE O....ME KETE PROBABILITET TE NJEH BOTA TE RENDIDITUR NE VENDET E TRETA....

  • Morsina Hoxha
   Morsina Hoxha

   Po,Shqiperia eshte vend i botes se trete por Jane shqiptaret qe nuk duan ta pranojne.

 • Till Kola
  Till Kola

  Po mereni shembull moj bushtra qe doni vetem Luis Vuitton e Gucci

  • Alma Mema
   Alma Mema

   Mir thua

  • Jorgo Musaraj
   Jorgo Musaraj

   Neve e duam vendin tone ashtu sic duam meme dhe ate ,por ne jemi te verfer jo se nuk punojm por se na vjedhin po rrogat ne shqiperi jane skandal po flas per privatin ,po biznesin nuk ka mundesi te kene te gjith se kush do blej madje gjithcka eshte rrumpallehane e madhe une nuk arrij kurre ta krasoj shqiperin me gjermanin por dhe me grekun jemi large neve .

  • Silverstone Action
   Silverstone Action

   @Jorgo Musaraj Behet qe cke me ate pune me mire se ne Gjermani, por ti mos ju refero puntorve te fabrikave qe marrin pag minimale...ate 200€ qe i jep femijve gjermani ta ka marr 10 here ne krah tjeter, Ne Tirane 10 mij lek taksa paguan familjarisht tek fatura ujit...Shqiperia te jep mundesin te hapesh nje biznes te vogel pa kurrfar burokracish,dhe po te punosh fort mund te gjenerosh te ardhuara te mira,pa permendur stilin e jeteses qe eshte teper relaxuse ne Tirane, Gjermanet e kane enderr te ushqehen me ushqimet bio qe prodhon Shqiperia,dhe pagujan mijra euro per te bere 10 dite pushime ne bregdet.Kurse ne cdo fundjave vizitojme si bregdetin si malet dhe agroturizmet e hapura ne shqiperi..

  • Jorgo Musaraj
   Jorgo Musaraj

   Si u beka jeta ne Tirane me mire se ne gjermani kur femijes sa linde dhe deri behet 18 vjec mer 200 euro cdo muaj ,ne shqiptaret e duam jeten jemi popull i zgjuar na pelqen ta gezojm jeten me te mirat e saj evertet ,por ne nuk jemi te qete dhe nuk kemi qeverisjesa larg popullit jane ata vetem servilat dhe maskarenjttte jetojne pa e vrare mendjen....

  • Silverstone Action
   Silverstone Action

   @sweet girl Ajo eshte grua me klas per syrin tend, per syrin tim ajo eshte nje plak matufe tipike gjermane qe hane patate e pin birra ne shtepi, Grua me class do cilesoja Znj. Melania Trump!

 • ÇUKUR
  ÇUKUR

  Normale grua gjermane e kulturuar e thjesht jo si kto sharrabajgat ktu ne Shqiperi...

 • ADRIAN Cecollari
  ADRIAN Cecollari

  Zonja eshte Kryeministre e Gjermanise nje qytetare qe i sherben popullit te saj. Kurse politikanet tane vjedhin popullin. A e shikoni si jemi.. Prandaj fshesen hajduteve nuk kemi nevoje per keta njerez pacipe qe vjedhin popullin qe i voton..

 • Hamide Krasniqi
  Hamide Krasniqi

  Skini both per ket femen miri mjafet. Kjo esht shqiptare si ju muta

  • ARBER ILIR
   ARBER ILIR

   O ti hamide ça je shqiptare apo serbe

Il prossimo