Dita Nderkombetare e Muzikes ne Tirane - (22 Qershor 2002)
83
Reddit
Lajme Arkiva - TV Klan 2002

21 Qershori, Dita Ndërkombëtare e Muzikës është festuar edhe në kryeqytetin shqiptar. Bashkia e Tiranës ka menduar edhe njëherë për argëtimin e qytetarëve të saj, duke organizuar në bashkëpunim me shoqërinë kulturore “Media Art”, një seri koncertesh në sheshe të ndryshme të kryeqytetit.

Me këtë rast ka mbërritur në Tiranë grupi italian Ksanti Jaka, i cili ka qenë protagonisti kryesor i një koncerti të madh në sheshin para Qendrës Ndërkombëtare të Kulturës. Me mijëra njerëz kanë ndjekur live këngët e këtij grupi, të cilat i përkasin kryesisht rrymës folk.

Ky grup ka realizuar deri tani 5 albume muzikore, si dhe kanë realizuar një sërë turnesh nëpër vende të ndryshme të Europës./tvklan.al

Gazetare - Fjodora Fjora


SUBSCRIBE to “RTV KLAN” on ITmores for more videos!

Për më shumë informacione vizitoni faqen tonë web tvklan.al/
Videot e fundit nga Tv Klan i gjeni në faqen tvklan.al/video/
Follow Tvklan on Facebook: facebook.com/tvklan/
Follow Tvklan on Instagram: instagram.com/rtvklan/
Programet e Tv Klan mund t’i ndiqni edhe në faqen tvklan.al/programe/

Commenti
Il prossimo