Ambasadori i Shqipërisë në Gjermani: Largimi i Angela Merkel do të krijojë vakum për Ballkanin
1,863
Reddit
Ambasadori i Shqipërisë në Gjermani, Artur Kuko, tha gjatë një interviste në emisionin “Opinion” se largimi i Angela Merkel nga skena politike do të krijojë një lloj vakumi për Ballkanin Perëndimor.

Ai pohoi se edhe nga kontaktet që kishte patur me të, kishte kuptuar se kancelarja ishte një njeri i përkushtuar ndaj rajonit.

“Largimi i Angela Merkel nga skena politike do të krijojë një lloj vakumi edhe kur vjen puna për Ballkanin Perëndimor. Gjermania është një vend që ka një memorie administrative, por roli i udhëheqësve është i pazëvendësueshëm.

Unë që kam patur fatin të ndodhem në takime me të ose në takime të kryeministrit me të, kam vënë re një përkushtim ndaj rajonit. Unë them që ka një vizion që është unik dhe që e sheh Ballkanin si pjesë të Europës dhe perspektivës europiane”, u shpreh Kuko./tvklan.al

| Emision politik live nga në

Emisioni politik më i ndjekur dhe më i preferuar në ekranet shqiptare. “Opinion” vjen në katër takime çdo javë - e hënë, e martë, e mërkurë dhe takimi tradicional i të enjtes mbrëma.
SUBSCRIBE to “RTV KLAN” on ITmores for more videos!

Për më shumë informacione vizitoni faqen tonë web tvklan.al/
Videot e fundit nga Tv Klan i gjeni në faqen tvklan.al/video/
Follow Tvklan on Facebook: facebook.com/tvklan/
Follow Tvklan on Instagram: instagram.com/rtvklan/
Programet e Tv Klan mund t’i ndiqni edhe në faqen tvklan.al/programe/

Commenti
  • Christel Westerbeck
    Christel Westerbeck

    JETEGJATESIA E KANCELAREVE TE GJERMANISE PAS LUFTES SE DYTE BOTERORE HELMUT KOHL 16 VJET ,1982 DERI 1998 ANGELA MERKEL 2005 DERI 2021,KONRAD ADENAUER 1949 DERI 1963 ,HELMUT SCHMIDT 1974 DERI 1982 ,WILLY BRANDT 1969 DERI 1974 ,KURT GEORG KISSINGER 1966 DERI 1969 DHE LUDWIG EHARDT 1963 DEI 1966

  • darren Rosalia
    darren Rosalia

    e2p0g #vun.fyi

Il prossimo